Cup Winners

Past Cup Winners:

Season Gazette Trophy Bridgewood Trophy Ribby Hall Trophy
2014/ 2015 Fleetwood A Lidunians B No Competition Run
2013/2014 Hesketh A Ribby Hall B No Competition Run
2012/2013 Lidunians A Ribby Hall B No Competition Run
2011/2012 BAE Systems A Lidunians C Poulton Le Fylde D
2010/2011 Commonwealth A Mythop B BAE Systems D
2009/2010 Fleetwood A Kirkham Charter B BAE Systems E
2008/2009 Fleetwood B Albany B Commonwealth D
2007/2008 Albany YMCA A Hesketh C Commonwealth E
2006/2007 Fleetwood A Albany YMCA C Pilling B
2005/2006 Kingfisher A Pilling A Fleetwood D
2004/2005 Kingfisher B BAE Systems D Pilling
2003/2004 Fleetwood B Albany YMCA B Ribby Hall C
2002/2003 Stalmine A Hesketh B Lidunians D
2001/2002 Stalmine B Commonwealth A Fylde IVC A
2000/2001 Kingfisher B Kirkham Charter A Stanley B
1999/2000 Fleetwood A Old Lidunians A Old Lidunians D
1998/1999 Fleetwood C Fleetwood E Kingfisher E
1997/1998 Stalmine C BAE G Fleetwood F
1996/1997 Stalmine A BAE C Sacred Heart
1995/1996 Ansdell A Bispham Tex B Longfellows B
1994/1995 Fleetwood A Prebonds B Fleetwood F
1993/1994 Fleetwood A Stalmine D Old Lidunians D
1992/1993 South Shore Baptist A Kingfisher C South Shore Lawn Tennis C
1991/1992 Fleetwood A Hesketh B Kirkham C
1990/1991 St. Andrews Fleetwood Gym A Ansdell C
1989/1990 Fleetwood A BAE C South Shore Baptist E
1988/1989 Stalmine C St Cuthberts A South Shore Baptist E
1987/1988 South Shore Lawn Tennis A St. Andrews Nomads B
1986/1987 Stalmine A Over Wyre Waterloo B
1985/1986 Stalmine A Kingfisher A Kingfisher D
1984/1985 Bispham Tex A South Shore Lawn Tennis B Revoe E
1983/1984 Fleetwood A Wyre Ansdell C
1982/1983 Stalmine A Commonwealth A
1981/1982 Fleetwood A St Annes A
1980/1981 Stalmine C Kirkham
1979/1980 Bispham A Whitegates B
1978/1979 Ansdell A Stalmine D
1977/1978 Stalmine A Blackpool Tech
1976/1977 Bispham A Fleetwood F
1975/1976 Guardian A Fleetwood D
1974/1975 Stalmine A Whitegates B
1973/1974 Bispham B Fleetwood Gym B
1972/1973 Ansdell D Whitegates A
1971/1972 Stalmine A Fleetwood Gym A
1970/1971 BAC D Fleetwood A
1969/1970 BAC A Poulton St. Chads A
1968/1969 Fleetwood C Revoe A
1967/1968 Fleetwood A
1966/1967 Squires Gate
1965/1966 South Shore Baptist A
1964/1965 Fleetwood A
1963/1964 Fleetwood C
1962/1963 English Electric
1961/1962 Revoe A
1960/1961 Squires Gate A
1959/1960 Fleetwood A
1958/1959 Crusaders A
1957/1958 St. Annes PC B
1956/1957 Fleetwood A
1955/1956 Ansdell Inst. A
1954/1955 Fleetwood A
1953/1954 Fleetwood A
1952/1953 Ansdell Inst. A
1951/1952 Marton

Export

Export Cup Winners table(s) to a CSV file: